1995 yılında gazaltı kaynak makineleri sektöründe faaliyete başlayan firmamız, gelişen pazar şartları ve hızla artan satış hacmi nedeniyle 2015 yılında SKS / Sakarya Kaynak Sistemleri adıyla markalaşmış ve kurumsallaşmasını tamamlamıştır.

Kaynak makineleri sektöründe oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda Noviweld markası doğmuştur. Kurucusu olan Selçuk KILINÇ’ın girişimleri ile sektöre yenilik getirmek amacıyla 2017 yılında üretime geçmiştir.

Noviweld, tecrübesi ile üstün teknolojiyi, üretimde dinamikliği, yeniliği, her zaman kaliteyi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkelerini birleştiren, sektöründeki yenilikçi markalarından birisidir.

Noviweld, satış sonrası hizmetine önem veren, servis taleplerine kısa sürede teknik hizmet desteği sunan, müşterilerinin sorun ve taleplerini çözüme ulaştırmayı kendisine ilke edinen bir markadır.

Bünyesinde Noviweld markasıyla birlikte kaynak elektrotları, gazaltı, tozaltı, özlü tip kaynak tellerinin yanı sıra redresörler, gaz altı ve toz altı kaynak makineleri, inverter tip kaynak makineleri ve kaynak jeneratörleri yer almaktadır.